ستاره‌های دنباله‌دار

شهاب باران دو سال پیش با بچه‌های مسجدمان رفته بودیم کویر. در تاریکی مطلق دراز کشیدیم روی تپه‌های شنی کویر و خیره شدیم به آسمان، انگار بین ما و آسمان فاصله‌ای نبود. آقای احمدی یکی‌یکی ستاره‌های دب اکبر و دب اصغر و ستاره قطبی را نشانمان می‌داد و می‌گفت: چگونه می‌شود با ستاره‌ها جهت‌یابی کرد.

در مسیر شهدا

 می‌گفت:« شهدا مثل ستاره‌ها راه را به ما نشان می‌دهند. وقتی سردرگم شدیم و در بیابان زندگی گیر افتادیم کافی است به سمت درست حرکت کنیم. این‌قدر بحث داغ بود که تا نماز صبح حرف زدیم. ناصر بیشتر از همه سؤال داشت. پرسید: «خب چطور می‌شود مثل شهید باشیم؟ باید چه‌کار کنیم؟» آقای احمدی گفت: «اگر واقعاً دنبال پاسخ سؤال‌هایتان هستید باید از خودشان بپرسید. چه کسانی بهتر از مادران و همسرانی که لحظه به لحظه در کنارشان زندگی کرده اند؟» سؤالاتمان را لیست کردیم و تصمیم گرفتیم بعد از اردو برویم و با خانواده‌های شهدای مدافع حرم یا شهدای دفاع مقدس مصاحبه کنیم. اگر می خواهیم راه شهدا را دنبال کنیم باید سعی کنیم قدم های کوچک زندگی مان را شبیه آنها و در مسیری که رفته اند، برداریم.

تو هم با مأموریت ستاره‌های دنباله‌دار سایت همراه شو:

۱-در خانواده و دوستان و محله یا شهرتان یک خانواده شهید مدافع حرم یا شهید دفاع مقدس پیدا کن.

۲-در یک تماس تلفنی خودت را معرفی کن و بگو می‌خواهی چند سؤال درباره پسر یا همسر شهیدشان بپرسی. می‌توانی سؤال‌ها را برایشان ارسال کنی و از آن‌ها بخواهی صدای خودشان را برای تو بفرستند.

ـ بهترین ویژگی اخلاقی پسرتان چه بود؟ و بین دوستانش به چه ویژگی خوبی معروف بود؟

 ـ آرزوی پسرتان یا همسرتان چه بود؟

۳-صدای ضبط شده مصاحبه یا صوت پاسخ آن‌ها را همراه عکس و نام شهید برای ما در بخش آپلود سایت ارسال کن تا همه نوجوان ها بتوانند گوش کنند.

title comment