پیام مدیر

بسم الله الرحمن الرحیم

أَلَمْ تَرَ کَيْفَ‏ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً کَلِمَةً طَيِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِي السَّماءِ؛ تُؤْتي‏ أُکُلَها کُلَّ حينٍ بِإِذْنِ رَبِّها....

«آیا ندیدی خداوند چگونه کلمه طیبه را به درخت پاکیزه ای تشبیه کرده که ریشه آن (در زمین) ثابت و شاخه های آن در آسمان است. غذاهای خود را در هرزمان به اذن پروردگارش می دهد...».24و25 ابراهیم

در واقع توقع این است که این بذر به ثمر نشسته، به نهالی برومند تبدیل شود تا در همه زمان ها و موقعیت ها بتواند ثمره شیرین خود را به کام این کشور، این ملت، این تاریخ و درنهایت به کام بشریت بچشاند؛ این باید هدف باشد...  "مقام معظم رهبری"

یکی از متعالی ترین اهداف نظام مقدّس جمهـوری اسـلامی تربیـت نیـروی انسـانی فرهیختـه، کارآمد و رشد یافته در ابعاد مختلف است که با تلاش شبانه روزی و همّت بلند و استمداد  مداوم از خداوند متعال مقدور خواهد شد. مجتمع سادات موسوی مجموعه ای آموزشی فرهنگی است که با استفاده از محیط و امکانات موقوفه مرحوم سادات اخوی و بر اساس دستورات وقف نامه به ارائه خدمات آموزشی فرهنگی می پردازد. بر این اساس و همچنین منشور راهبردی، مجتمع اهدافی بلند مدت و کارا را مد نظر قرار داده که با استعانت از خداوند متعال می توان گامی بلند در مسیر رشد و تعالی انسانی و جامعه برداشت.

این مجموعه با شعار دین، دانش، زندگی  و همچنین چشم اندازی روشن با هدف ارتقا و پرورش روح، ذهن و جسم  فرزندان برومند ایران اسلامی در مسیر تربیت انسان هایی فرهیخته و رشد یافته در ابعاد ایمانی، اعتقادی ، علمی و ورزشی به طور جامع و عمیق با بکارگیری از خدمات آموزشی در تراز انقلاب اسلامی در جهت ایجاد تحوّل در اهداف و غایات، محتواها، فرایندها، ساختارها و روش های آموزشی و تربیتی و تلاش برای گسترش الگوی به دست آمده در سراسر کشور قدم برداشته است.

دستیابی به آنچه که در چشم انداز بیان گشته نیازمند شاخصه هایی است که با کمک آنها می توان بذر درخت ایمان و عمل را کاشت و از آن مراقبت نمود:

الف. ارتقاء علمی : رشد و تعالی علمی و پیشرفت تحصیلی و درسی دانش آموزان از اهداف اصلی مجتمع می باشد.در این راستا پرورش دانش آموزانی که با انگیزه های درونی و نهادینه شده به طور مُجدّانه به تحصیل علوم و دروس اقدام نمایند مدّ نظر می باشد و امید است که با یاری خداوند متعال یک نمونه جریان ساز بر اساس آرمان های مقام معظّم رهبری تشکیل شود که علمدار پیشرفت و توسعه علمی در بین مدارس کشور باشد.

ب. تعلیم واجبات ومحرّمات وتخلّق عملی به آنها (تقوا): توجّه به تربیت ایمانی و تزکیه نفوس از دیگر اهداف اصلی مجتمع سادات موسوی می باشد. در این راستا مطلوب است، دانش آموزان این مجتمع، حلال و حرام مکتب اهل بیت عصمت و طهارت   علیهم السلام را آموخته به طوری که در جان ایشان ملکه و در اعمالشان نمودار گردد.

ج. بصیرت ( ولایت شناسی و ولایت مداری ): از آنجایی که شناخت مفهوم ولایت فقیه و ولیّ امر مسلمین و فهم دقیق از نظرات و اوامر ایشان مانع طمع ورزی امنیتی و اقتصادی و تهاجم نظامی و فرهنگی دشمن خواهد شد و هرچه از صدر اسلام تا بحال به این امّت ضربه وارد شده، از بی بصیرتی و عدم شناخت ولایت و اوامر ایشان بوده است، ایجاد بصیرت سیاسی و انقلابی بر پایه ولایت شناسی و ولایت مداری از اهداف اصلی مجتمع می باشد.

د. اهل جهاد و خدمت: القاء روح خدمت گذاری در دانش آموزان، روح تواضع را ایجاد خواهد کرد و اگر این ملکه در انسان حکم فرما شود، خود خواهی ها، خود بینی ها، فرار مغزها و هزاران مفسده ی دیگر از بین خواهد رفت و در مقابل نشاط و شادابی، سازندگی، طراوت، رشد علمی، اخلاق اجتماعی، انضباط، تعاون، انصاف، گذشت، ایثار و هزاران حسنات دیگر و دریک کلمه، حیات طیّبه را در پی خواهد داشت. لذا مجتمع سادات موسوی مصمّم است که با استفاده از روش های صحیح دینی و علمی، انگیزه خدمت گذاری و جهاد را در دانش آموزان پدیدار نماید.

امید است بتوان در جاده پرهیاهوی دنیا از گذرگاه های خطرناک  دنیا عبور کرده و با استعانت از رحمت بی کران پروردگار عزیز و توجهات خاص حضرت ولی عصر(عج) به سعادت دنیا و آخرت برسیم. انشاءالله

 

                                                                         محمد جعفری

                                                       مدیر مجتمع فرهنگی آموزشی سادات موسوی