بهار به توان بهار

 بهار به توان بهار

  مجموعه‌ای از نکات و توصیه‌های آقا درباره استفاده بهینه از ماه رجب، شعبان و رمضان

 12/19/1397 - 15:22

 352  • یک بهار آسمانی در بهار نوجوانی

آقا درباره یک بهار آسمانی در بهار نوجوانی می‌گویند: «بعد از ماه رجب ماه شعبان است، بعد ماه رمضان است، بهار معنویت است. شماها هم مظهر بهار انسانیت هستید؛ چون در بهار عمر قرار دارید؛ از این بهار معنویت هرچه می‌توانید استفاده کنید.»

  • روحت را شارژ کن

آقا درباره ذخیره گیری معنوى در این سه ماه طلایی می‌گویند: «رجب، بیشتر ماه نماز است؛ شعبان، بیشتر ماه دعا و روزه است. در این سه ماه، آنچه مى‌توانید، براى ذخیره گیری معنوى استفاده کنید.»

 

  • از همین حالا شروع کن

​​​​​​​مراقبت از قلب و روح در نوجوانی و جوانی خیلی مهم است. آقا برای ما آیت‌الله بهجت را مثال می‌زنند: «انسان‌های نورانی‌ای که در زمان ما بودند، مثل مرحوم آیت‌الله بهجت؛ این‌ها همان کسانی هستند که از جوانی، یعنی از همین سطح زندگی شما مراقب خودشان بودند.»

  • شما برنده‌اید

​​​​​​​آقا معتقدند که نوجوانان و جوانان زودتر از همه به معنویات درست پیدا کنند: «در معنویّات هم، شما زودتر، راحت‌تر، سریع‌تر و شیرین‌تر می‌توانید به مقصود دست پیدا کنید.»

  • نسخه آرامش‌بخش

​​​​​​​و نسخه آرامش‌بخشی که آقا به عنوان فرصتی بزرگ به ما توصیه می‌کنند: «یاد خدا، دعاهایی که وارد شده، تلاوت قرآن، نماز اوّل وقت، پرهیز از گناه، اخلاق نیک، در این ماه فرصت‌های بزرگی است که در اختیار همه‌ ما هست، امّا شما جوان‌ها از این فرصت‌ها بهتر می‌توانید استفاده کنید.»

 

 بهار به توان بهار