آمریکا؛ رو به سقوط

آمریکا؛ رو به سقوط

  دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان با رهبر انقلاب

 8/13/1397 - 15:31

 171- معجزه بی نظیر

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنانشان با تبریک به همه‌ی کسانی که توفیق حضور در  حرکت پرشور اربعین را داشتند، گفتند: غربی‌ها از درک و تحلیل این پدیده‌ی فوق‌العاده عاجزند؛ آن‌ها چند سال در قبال حرکت عظیم اربعین «توطئه‌ی سکوت» را به کار گرفتند اما امسال مجبور شدند مقداری به آن بپردازند، البته با تحلیل‌های خصمانه و غلط و بلاهت‌آمیز.ایشان با تأکید بر اینکه سرچشمه‌ی فیاض راه‌پیمایی اربعین، غربی‌ها و رسانه‌های آن‌ها را دستپاچه کرده است، گفتند: رسانه‌های غربی همچون رادیو انگلیس ادعای حکومتی بودن این مراسم عظیم را مطرح کردند اما کدام دولت می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ میلیون انسان را در مسافتی حداقل ۸۰ کیلومتری، پیاده به حرکت درآورد؟رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: اگر بر فرض محال هم قبول کنیم که جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق عامل شکل‌گیری چنین حرکت عظیمی بوده‌اند، این یک معجزه است و  غربی‌ها هم اگر می‌توانند چنین حرکت بی‌نظیری را راه بیندازند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: حرکت بی‌نظیر اربعین، جز با عشق و ایمان و جوشندگی خون شهیدان والامقام شکل نمی‌گیرد و هیچ عامل دیگری قادر به برپایی چنین عظمتی نیست.رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه حرکت اربعین سال به سال عظیم‌تر و بهتر خواهد شد، از پذیرایی و میهمان‌داری محبت‌آمیز دولت و ملت عراق و شخصیت‌های صاحب‌نظر و سیاسی این کشور قدردانی کردند.

2-دشمن قدیمی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه حادثه‌ی روز سیزده آبان که به نحوی مرتبط با آمریکا است، گفتند: حادثه‌ی اول در سال ۱۳۴۳ مربوط به تبعید امام خمینی (رحمه‌الله) در پی اعتراض ایشان به لایحه‌ی کاپیتولاسیون یا همان مصونیت اتباع آمریکایی در ایران بود. حادثه‌ی دوم به کشتار دانش‌آموزان و نوجوانان به دست رژیم آمریکاییِ پهلوی در سال ۵۷ مربوط می‌شود و در حادثه‌ی سوم که در سال ۱۳۵۸ اتفاق افتاد، لانه‌ی جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان تسخیر شد که در واقع سیلی متقابل ملت ایران به آمریکا بود.
ایشان این سیلی خوردن و تحقیر آمریکا را نتیجه‌ی قدرتی دانستند که انقلاب اسلامی به مردم داد و افزودند: مجموعه‌ی این سه حادثه نشان‌دهنده‌ی چالش میان ایران و آمریکا است که این چالش در طول ۴۰ سال گذشته ادامه داشته و آمریکایی‌ها در آن از انواع تحرکات و دشمنی‌ها استفاده کرده‌اند.
رهبر انقلاب اسلامی، «حمله به طبس»، «تحریک صدام برای جنگ با ایران»، «حمله‌ی موشکی به هواپیمای مسافری» و «حمله به سکوهای نفتی» ایران را نمونه‌هایی از «جنگ نظامیِ» آمریکا در این چالش ۴۰ساله برشمردند و خاطرنشان کردند: یکی دیگر از تحرکات آمریکایی‌ها در این ۴۰ سال، استفاده از «جنگ اقتصادی» است و اینکه اکنون می‌گویند تحریم‌ها اقدامی جدید بر ضد ایران است، در واقع کلاه گذاشتن بر سر خود و یا ملت آمریکا است زیرا موضوع تحریم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از ابزارهای آمریکا در چالش ۴۰ساله با ایران را استفاده از «جنگ رسانه‌ای» دانستند و گفتند: جنگ رسانه‌ای آمریکا به معنای دروغ‌پراکنی، فتنه‌انگیزی، ترویج فساد و تحریک افراد، از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته است که البته امروز با استفاده از فضای مجازی، شیوه‌های آن جدیدتر شده است.

3-همواره پیروز

ایشان در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان خاطرنشان کردند: در چالش ۴۰ساله‌ی آمریکا و ایران، حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده‌ها پنهان می‌ماند و آن اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است.
رهبر انقلاب اسلامی در بیان دلیل این موضوع افزودند: هدف اصلی آمریکا در چهار دهه‌ی اخیر، سیطره‌ی مجدد بر ایران بود اما با وجود همه‌ی تلاش‌ها و توطئه‌ها، نتوانسته است به این هدف دست پیدا کند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: امروز تنها کشوری که آمریکا کوچک‌ترین نقشی در تصمیمات آن ندارد، جمهوری اسلامی ایران است و این به معنای شکست آمریکا است.
ایشان هدف اصلی آمریکا از تحریک صدام برای تحمیل جنگ هشت‌ساله به ایران را شکست و بی‌آبرو کردن نظام اسلامی در دنیا برشمردند و تأکید کردند: ایران در جنگ‌های ۲۰۰ سال گذشته همواره شکست خورده بود اما در جنگ هشت‌ساله توانست طرف مقابل را شکست دهد و یک وجب از خاک کشور به دست بیگانه نیفتاد.
رهبر انقلاب اسلامی، هدف آمریکا از جنگ و تحریم اقتصادی در طول ۴۰ سال گذشته را فلج کردن و عقب نگه داشتن کشور دانستند و افزودند: در جنگ اقتصادی نیز آنچه اتفاق افتاده، برخلاف خواست آمریکا است زیرا حرکت به سمت خودکفایی و تولید در داخل، سرعت گرفته و امروز صدها گروه فعال از جوانان خوش‌فکرِ دانشگاهی، مشغول فعالیت‌ها و کارهای مهمی در کشور هستند.

4-رو به زوال...

ایشان سپس به شرایط آمریکا در جهان اشاره کردند و افزودند: در یک نگاه وسیع‌تر، قدرت و اقتدار و هیمنه‌ی آمریکا در دنیا، رو به افول و زوال است و آمریکای امروز به‌مراتب ضعیف‌تر از آمریکای چهار دهه قبل است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان بسیاری از سیاسیون و جامعه‌شناسان معتبر دنیا مبنی بر فرسوده شدن و از بین رفتن «قدرت نرمِ» آمریکا گفتند: قدرت نرم آمریکا به معنای «اقناع و قبولاندن نظر خود به کشورهای دیگر» اکنون در ضعیف‌ترین موقعیت ممکن قرار دارد و به‌خصوص از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهور فعلی آمریکا نه‌تنها ملت‌ها بلکه دولت‌های اروپا، چین، روسیه، هند، آفریقا و آمریکای لاتین نیز با تصمیم‌های آمریکا صراحتاً مخالفت می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: اکنون نه‌تنها اقتدار معنوی و قدرت نرم آمریکا رو به افول است بلکه اقدامات رئیس‌جمهور عجیب‌وغریبِ فعلیِ آمریکا، «لیبرال دموکراسی» را نیز که پایه‌ی تمدن غرب است، بی‌آبرو کرده است.
ایشان با اشاره به سخنان چندین سال قبل یک محقق معروف دنیا مبنی بر اینکه وضع کنونی آمریکا، «نقطه‌ی نهایی تکامل تاریخی بشر است»، گفتند: همین جامعه‌شناس، اکنون سخنان قبلی خود را پس گرفته و مطالبی بیان می‌کند که نشانگر ضعف و افول آمریکا و لیبرال دموکراسی است.
رهبر انقلاب اسلامی، «قدرت سخت» آمریکا در زمینه‌های نظامیگری و اقتصاد را نیز رو به افول خواندند و افزودند: آن‌ها ابزار نظامی دارند اما به علت افسردگی، سردرگمی و تردید سربازانشان مجبورند از سازمان‌های جنایت‌کاری نظیر بلک‌واتر برای تحقق اهدافشان در کشورهای دیگر کمک بگیرند.

5-آن سبو بشکست...

ایشان بدهی افسانه‌ای آمریکا و کسری بودجه‌ی ۸۰۰ میلیارد دلاری این کشور در سال جاری را از نشانه‌های روند زوال اقتصادی آمریکا برشمردند و خاطرنشان کردند: آن‌ها این واقعیات را با ظاهرسازی و شعار می‌پوشانند اما در زیر این زرق‌وبرق، افول اقتصادی مشهود است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با جلب توجه کشورهای منطقه به واقعیت افول آمریکا افزودند: کسانی که به پشتیبانی آمریکا حاضرند مسئله‌ی فلسطین را به‌کلی به فراموشی بسپارند، متوجه باشند که آمریکا حتی در منطقه‌ی خودش هم رو به زوال است اما ملت‌های این منطقه و حقایق آن، زنده و پابرجا هستند.
رهبر انقلاب استمرار روحیه‌ی استقلال‌طلبی در جوانان ایران با هر تفکر و رفتار را از دیگر نشانه‌های شکست آمریکا دانستند و افزودند: آن‌ها با همه‌ی تلاش امپراتوری خبری و رسانه‌ای خود نتوانسته‌اند احساس تنفر و روحیه‌ی استقلال‌طلبی و مقاومت در مقابل بیگانگان سلطه‌طلب را در جوانان این سرزمین از بین  ببرند؛ به‌گونه‌ای که نسل جوان کنونی از لحاظ انگیزه‌ی ایستادگی و مقاومت اگر از نسل اول انقلاب جلو نباشد حتماً عقب نیست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رسوخ روحیه‌ی استقلال‌طلبی جوانان ایرانی در کشورهای دیگر افزودند: مردم و جوانان عراقی، سوری، لبنانی، افغانستانی، پاکستانی و کشورهای دیگر به علت سیطره‌طلبی و اهانت‌های آمریکا از آن متنفر هستند اما مقامات آمریکایی ناتوان از درک علل این تنفر، آن را از چشم ما می‌بینند.
رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه افزودند: آمریکایی‌ها ما را تهدید می‌کنند و پیغام می‌دهند که اگر جوانان فلان کشور به نیروهای ما یا طرف‌داران ما حمله کنند، ایران را مقصر می دانیم؛ اما ما می‌گوییم شما غلط می‌کنید ایران را مقصر می‌دانید بلکه باید به اقدامات تنفربرانگیز خودتان در آن کشورها نگاه کنید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری افول آمریکا به کسانی که به سازش با آمریکا گرایش دارند، افزودند: بیهوده نقشه‌ی بی‌اساس و بی‌پایه نکشید، زوال آمریکا یک واقعیت است.

 

 

آمریکا؛ رو به سقوط